Bez Demokracji Bezpośredniej Polski nie będzie
Zbiórka podpisów

Zbiórka podpisów

Zbierz podpisy na Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jana Wojciecha Kubania (adres do wysyłki jest na formularzu). Dziękujemy!

Formularz zgłoszeniowy członka obwodowej komisji wyborczej w wyborach Prezydenckich Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 18.05.2025 r

INSTRUKCJA ZBIERANIA PODPISÓW

1. Wykorzystujemy wyłącznie karty podpisów dostarczone przez Sztab. Nie tworzymy kart samodzielnie i nie modyfikujemy otrzymanych, nie ściągamy wzoru ze strony PKW.
2. Jeśli ktoś nie jest przekonany do podpisania się na naszej liście, poinformujmy go, że złożenie podpisu nie zobowiązuje do późniejszego głosowania na nasz komitet. Podpis może nam jedynie UMOŻLIWIĆ kandydowanie w wyborach, a każdy wyborca ma prawo do udzielenia takiego poparcia nieograniczonej liczbie komitetów wyborczych.
3. Przez osoby stale zamieszkałe w danym okręgu wyborczym rozumie się osoby wpisane do stałego rejestru wyborców. W rejestrze wyborców znajdują się osoby zameldowane na pobyt stały oraz osoby dopisane do rejestru, tj. osoby, które złożyły wniosek o dopisanie się do niego i otrzymały stosowną decyzje z urzędu gminy, miasta.
4. Zwracamy uwagę, aby wszystkie dane tj. imiona, nazwiska, adresy zamieszkania, numery ewidencyjne PESEL, data udzielenia poparcia oraz własnoręczne podpisy wyborców udzielających poparcia liście były wpisane czytelnie.
5. W przypadku pomyłki przy wpisywaniu danych, skreślamy cały wiesz i wpisujemy dane w wierszu poniżej, a popierający ponownie się podpisuje. Możemy także poprosić popierającego jedynie o podpis w następnym wierszu, a dane uzupełnimy później. Oszczędzi to znacznie czas procedury.
6. Imię (imiona) i nazwisko osoby udzielającej poparcia podane musi być w pełnym brzmieniu (a nie np. pierwsza litera imienia).
7. Nie można wpisać innego numeru niż PESEL!
– pierwsze 6 cyfr odpowiada dacie urodzin popierającego (rok, miesiąc, dzień);
– przedostatnia cyfra wskazuje płeć – cyfra parzysta to kobieta, nieparzysta – mężczyzna;
– jeśli ktoś nie jest pewny, czy poprawnie zapisał swój nr PESEL, możemy go namówić do sprawdzenia numeru w dowodzie osobistym.
8. Adres zamieszkania obejmuje: nazwę miejscowości (miasta, wsi, osady) oraz nazwę ulicy i numer domu oraz numer mieszkania:
– wpisujemy pełne nazwy miejscowości, bez skrótów nazw
– podawanie kodu pocztowego jest potrzebne dla małych miejscowości (ze względu na wiele miejscowości w Polsce o takiej samej nazwie).
– w miejscowościach, w których nie ma ulic konieczne jest wskazanie numeru domu (posesji),
– podanie numeru lokalu dotyczy tylko budynków wielomieszkaniowych,
– brak danych lub niepełne określenie adresu zamieszkania spowoduje uznanie poparcia za złożone
wadliwie,
– adres zamieszkania wyborcy udzielającego poparcia musi być zgodny z adresem, pod którym jest on ujęty w rejestrze wyborców.
9. Nie można doklejać lub dorysowywać dodatkowych rubryk na dane osób udzielających poparcia.
10. Nie wpisujemy dodatkowych rubryk na tylnej stronie karty.
11. Sprawdzamy czy udzielający poparcia liście ukończył 18 lat opierając się na danych dotyczących daty urodzenia zawartych w numerze ewidencyjnym PESEL. Udzielający poparcia powinien mieć ukończone 18 lat na dzień zbierania podpisów.
12. Popierający musi złożyć własnoręczny podpis, inne dane może wpisać inna osoba.
13. Zabrania się oferowania wynagrodzenia pieniężnego, a także jakiegokolwiek innego wynagrodzenia, za zbieranie podpisów wyborców lub za złożenie podpisu popierającego listę.
14. Zabrania się zbierania podpisów na terenie jednostek wojskowych, innych jednostek organizacyjnych podległych MON, oddziałów obrony cywilnej i skoszarowanych jednostek podległych MSW.
15. Zabrania się zbierania podpisów na terenie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Dalsze wyjaśnienia

Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Jana Wojciecha Kubania jest zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej i jest upoważniony do zgłaszania  osób do pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych. Zarejestrowanie samego kandydata na Prezydenta wymaga zebrania 100 000 podpisów.

W związku z tym prosimy o pomoc w zebraniu jak najwięcej podpisów na załączonym Wykazie Podpisów, najlepiej 20 i więcej.

Podpisy najpóźniej należy wysłać listem (najlepiej zwykłym) do dnia 26 marca.

Ostateczny termin zebrania 100 tys podpisów by móc zarejestrować kandydata mija 4 kwietnia.

Biorąc pod uwagę czas, w jakim przesyłki dojdą do adresata oraz czas na sprawdzenie podpisów, ich policzenie i przygotowania do zgłoszenia, termin 26 marca należy traktować jako ostateczny.

Po dokonaniu przez nas zgłoszenia do pracy w OKW skontaktuje się z Państwem urzędnik gminy odpowiedzialny za kompletowanie OKW i ustali dalszy tok postępowania. 

Bez Demokracji Bezpośredniej Polski nie będzie
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.